Haber

Gazze’de en kanlı gece

İsrail ordusu, yaklaşık 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ni 22 gün boyunca gece gündüz bombalıyor. İsrail’in Gazze’nin her bölgesini hedef alan saldırıları dün gece bölgenin kuzeyinde yoğunlaştı. İsrail’in elektriğini kesmesi ve akaryakıt girişine izin vermemesi nedeniyle karanlığa gömülen Gazze’de sık sık atılan bombaların ateşi gökyüzünü aydınlattı.

İSRAİL’DEN PATLAMA SESLERİ DUYULDU

İsrail uçakları yaklaşık bir saat boyunca arka arkaya bomba attı. Patlama sesleri İsrail tarafındaki Sderot kentine ulaşırken, bölge sakinleri İsrail’in bu akşam başlattığı saldırıların 7 Ekim’den bu yana en yoğun bombardıman olduğunu belirtti. İsrail ordusu bölgeyi hava saldırılarının yanı sıra obüslerle de vurdu. .

İLETİŞİM HATLARI KESİLDİ

Öte yandan abluka altındaki Gazze Şeridi ile iletişimin kesildiği bildirildi. Filistinli telekomünikasyon şirketi “Jawwal”, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin sona erdiğini duyurdu.

2 MİLYON KİŞİDEN HABER YOK

Paylaşımda, İsrail’in gerçekleştirdiği yoğun bombardıman nedeniyle bölgedeki altyapının zarar gördüğü ve “Gazze’nin dünyayla bağlantısının kesildiği” belirtildi. Gazze’deki 2 milyon insandan şu anda haber yok.

kucukcekmeceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu