Haber

Bayraklı’da kurban satış yerleri kura ile belirlendi.

Bayraklı Belediyesi bu yıl da Doğançay’daki kurban satış yerlerini kura çekerek belirledi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın göreve gelmesiyle başlayan uygulama kapsamında zabıta ekipleri amir oldu, satıcılar çadırları adil, şeffaf ve adil bir şekilde kura çekerek belirledi.

85 ADET SATIŞ ÇADIRI KURULACAK

Bayraklı Belediyesi, 4 yıldır olduğu gibi bu yıl da Doğançay Mahallesi’ndeki kurban satış yerlerini kura çekerek belirledi. Kura sisteminden memnun kalan satıcılar kurayla ilgili tüm işlemleri kendileri yaparken, polis ekipleri de gözlemci oldu. Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde yapılan kura sonucunda 53’ü büyükbaş, 32’si küçükbaş olmak üzere toplam 85 kurbanlık çadır tahsis edildi.

ŞEFFAF VE ADİL SEÇİM

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bu yıl zabıta ekiplerimizin gözetiminde adil ve şeffaf bir çekiliş gerçekleştirdik. Türkiye’nin çeşitli illerinden Bayraklı’ya gelen bayilerimiz kura çekerek yerlerini belirlediler. Hem satıcılar hem de bizler için oldukça tatmin edici bir uygulama. Herhangi bir tartışma ortamına maruz bırakılmadan yerler belirlenir ve kurban alışverişi gerçekleşir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu